Cosmos vypravuje – únor 2019

Filmové Oscary jsou rozdány a nejlepším filmem se stala Zelená kniha. Chystám se na snímek Bohemian Rhapsody, který si odnesl hned čtyři Oscary, včetně toho za nejlepší herecký výkon pro Ramiho Maleka. Kino jsem v poslední době nestydatě zanedbával a to mám filmy v lásce! Snad bude přát kultuře nadcházející měsíc více, než ten současný. Vítej u mého dalšího vypravování!

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

V únoru jsem nastoupil do nového zaměstnání. Asi bych za to měl být rád, ale ještě jsem si úplně nezvykl. Příležitostně se proto utěšuji tříměsíční zkušební dobou, jakožto záchrannou brzdou pro obě strany. Můj zaměstnavatel má svého smluvního felčara, takže jsem byl donucen absolvovat vstupní prohlídku jinde, než v ordinaci, na kterou jsem si již zvyknout stačil. Přestože nechápu, jak může být něco takového stále možné, jsem za to vděčný, protože můj felčar se mým zdravím nikdy příliš netrápil. Udělal poslušně vše, co jsem mu nakázal a když jsem řekl, že mám chřipku, neopovažoval se mi to, nějakým zbytečným vyšetřením, ani vyvracet. Napsal recept, datum další návštěvy a fertig! 

V ordinaci u doktorky Barborky mě tedy čekal menší šok. Vysvléknout se do půl těla? To myslí vážně?! Vždyť potřebuji jenom blbé razítko! A na co chce, proboha, moji moč?! Už jsem byl ráno, řekl jsem hrdě. Po nepříjemné hádce, že se to za plentou rozhodně nezmění, jala se doktorka prozkoumat můj pupek. Nejprve mi zasadila dva údery do boků, které patří mezi základní techniky tradičního karate. Otázku, jestli mě to nebolelo, jsem už chápal jako odvetu za ranní moč a moji nulovou ochotu jít něco zkoušet za plentu.  

Po vyšetření zraku jsem čekal, že se budeme vážit a já se konečně podívám pravdě do očí! K mému překvapení už mi Barborka zkontrolovala jen sluch a pak se zaměřila na jedno neškodné mateřské znaménko, které mám už léta na břiše. Pochopila, že mě návštěva jakékoliv ordinace dovede spolehlivě k šílenství a tak mě poslala na kožní. S papírem na dermatologii jsem opouštěl doktorku Barborku a na okamžik litoval, že jsem tu plentu vzdal tak rychle! 

Na kožním jsem byl opět konfrontován s přímým a nezpochybnitelným důkazem o existenci Boha, neboť nic půvabnějšího, než je úsměv krásné a sympatické ženy, zkrátka neexistuje! Tenhle TOP produkt přírody a Všehomíra, se jmenoval Radka a já doufal, že nad mým hnědým břišním flíčkem nebude vynášet nějaká ošklivá latinská zaklínadla. Doktorku Radku jsem opouštěl s papírem na chirurgii a ani na okamžik nepochyboval , že tahle návštěva měla smysl. Névus pigmentus, můj felčar by čubrněl! 

Tolik z mého osobního života. A teď již k našemu časopisu. Koncem února jsme se (společně) s Vladimírem Vlajím dostali (konečně) k natáčení dlouho plánovaného pořadu do MouchaTV: Dva chlapi na gamepadu! První díl budete moci vidět už 4. března a pak každé další pondělí po celý měsíc. Máme v plánu dodržet jistou pravidelnost, takže se máte na co těšit. Hrát budeme většinou hry, které jsou určené pro dva hráče na jednom zařízení. V našem případě jde o konzoli Xbox One. V březnu vás čeká hra Overcooked! 

Živá herní vysílání jsem potom zkrátil ze dvou hodin na jednu a to kvůli následnému renderování záznamu pro YouTube, které zabere celou noc, pokud chci do videa přidat logo a úvodní titulek. Každou středu od 18:18 do 19:19 teď vysílám hru Metro Last Light Redux a jsem vážně moc rád, že se mi podařilo dohrát Assassin’s Creed IV. Kompletních 15 dílů najdeš v archivu na této stránce. Nabídka MouchaTV se tak rozšiřuje na tři pravidelné pořady týdně: pondělí – Dva chlapi na gamepadu, čtvrtek – Aktuální herní zprávy a pátek – Záznam živého streamu. 

Testovat začínám nové hodinky Galaxy Watch a z tohoto důvodu jsem si také aktivoval internet v mobilu. Zároveň mám díky tomu příležitost ujasnit si, jak je to vlastně s tím čerpáním mobilních dat?! Obvykle politické události na našich stránkách nekomentuji, ale tentokrát si nemohu pomoci. Podle ministryně průmyslu a obchodu bych se totiž v žádném případě neměl bát za tuhle službu svému operátorovi platit, protože čím víc za data utratím, tím výhodnější se pro mě stávají. Proč média nechápou tuhle jednoduchou rovnici?! Už jsem si u banky zařídil dokonce kontokorent, abych zlevňování dat urychlil i pro vás ostatní, kteří jste ještě nepochopili, že žádná sleva není zadarmo! 

Ale teď vážně. Snažil jsem se celou mediální kauzu sledovat opravdu pečlivě a výroky ministryně Novákové jsou důkazem o jejím výjimečném smyslu pro recesi a osobitý humor. Z ekonomického hlediska neumím situaci dostatečně posoudit, ale politickou srandu ještě poznám! Celý příběh je pěkně shrnutý na tomto místě. Doporučuji k prostudování všem, kteří by také měli pocit, že za drahá mobilní data si mohou sami. 

Zdroj: vlastní Foto: Pixabay, vlastní

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na