Cosmos vypravuje – srpen 2017

Páni a dámové, vítejte u mého srpnového vypravování! Začnu novinkou, která se v našem časopisu dá považovat za zásadní. Po několika letech má Prasklá moucha nový vzhled a nepatrně jiné uspořádání pravého sloupce. Změnil se systém hodnocení článků a během tohoto měsíce přibylo ještě zkušební živé vysílání herních streamů (program naleznete zde). Zatím vše probíhalo pomocí služby Mixer, ačkoliv  dobře vím, že YouTube by bylo mnohem lepší  a určitě se toho v budoucnu také dočkáte.

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Pokud občas nahlédnete do rubriky Novinky a informace, jistě jste zaznamenali další podstatné změny. Pořídili jsme SSL certifikát a zajistili tak bezpečnější přihlašování registrovaným čtenářům. Webové prohlížeče by vás již neměly varovat, že Moucha není zabezpečena. A dalším důležitým krokem je nový audio přehrávač, který si pamatuje místo, kde přerušíte aktuálně přehrávaný příspěvek ve chvíli, kdy přecházíte na jinou stránku.

Celý srpen fungovalo zkusmo rádio Moucha FM, které najdete v pravé části stránek. Každý den jsem pro vás měl nové kalendárium, informace o jmeninách, prázdninový kulturní tip na výlet či zajímavou akci a na závěr ještě předpověď počasí. To vše doplnily dva songy z playlistu svobodné hudby autorů, kteří nejsou zastupováni společnostmi OSA či Intergram.

V tomto duchu budeme pokračovat i v září a pokud jste náhodou interpret, který by se chtěl tímto způsobem prezentovat, neváhejte mě kontaktovat (buď pomocí tohoto formuláře nebo čtenářské linky). Samozřejmostí v takovém případě je, že o vaší tvorbě sdělím cokoliv budete považovat za nezbytné a rovněž nabízím krátký telefonický rozhovor, který by jednotlivé skladby mohl doplnit. V případě, že bude mít „Moucha FM“ uspokojivou statistiku poslechovosti, zůstane i nadále součástí časopisu.

Zmizela miniaplikace Prasklé mouchy, ve které byly přehledně seřazeny všechny audio příspěvky. Podrobnosti o návštěvnosti konkrétních stránek ukázaly, že byla využívána bohužel minimálně, přestože její vytvoření zabralo hodně času a nervů. Tak už to ale občas chodí. Na přehledném uspořádání audio částí, v rámci jedné stránky, ještě pracujeme.

Jestli bude mít Deník redaktora stejný osud jako miniaplikace, ještě nevím, ale pravdou je, že jsem s ním o prázdniny dal pokoj. Stejně tak jsem dal pokoj s natáčením nejrůznějších video momentek z mého nudného života, protože poslední dobou bývá ještě nudnější, než jindy, krindy pindy! Nerad bych ale něco definitivně zatratil, dokud mám ještě trochu sil – občas cosi naprasklého tvořit. Takže se mým deníkovým čtenářům, za momentální výluku na trati Moucha – Cosmos hlavní nádraží, omlouvám.

Většinou plnilo roli Deníku toto vypravování, které jsem tentokráte pojal více jako editorial, než jako vypravování. Abych tedy navázal na osobní příběh z minula, do nemocnice za tátou už nemusím. Teď se úspěšně děsím jiných věcí. Třeba toho, jestli bude máslo. A pokud bude, tak kolik bude stát? Už jsem si zvykl i potraviny nakupovat přes internet, protože je všude tolik lidí s košíky, kteří musí být u pokladny dřív než ostatní. Jako online zákazník se cítím daleko líp! Nou stres, hlavně to chce – nou stres, včera i dnes!

Velmi uklidňující mi v poslední době bylo seznámení s deskovou hrou Zaklínač, kterou mám zapůjčenu od kamaráda Marka. Měl trochu problém proniknout do tajů pravidel, takže to hodil na moji hlavu, kterážto se toho ujala velmi ochotně. A protože mám pocit, že jsem již překonal všechny záludnosti, dočkáte se brzy skromného článku právě na toto téma. Stolní Zaklínač se mi dokonce zalíbil natolik, že jsem si pořídil také mobilní verzi hry pro Android. A nakonec jsem si totéž vyzkoušel ještě na PC! Samozřejmě vám o tom také nezapomenu napsat. Je však jasné už teď, že klasická deskovka, s živými spoluhráči u stolu, jednoznačně vede! A že je potřeba mít ten stůl zatraceně velký!

Aby té zaklínačské mánie nebylo málo, občas se podívám do otevřené bety karetní hry Gwent. Patrně bych tomu věnoval jedno video, protože je to celkem zábava. Škoda, že už se papírová varianta nedá sehnat. Moc rád bych si ji někdy zkusil “v reálu”. Tak si alespoň zopakuji papírové knihy Andrzeje Sapkowskeho.

Končí mé srpnové vypravování a já vám děkuji za pozornost. Tak zase v září, u mých nových tváří. Ať se vám daří!

Zdroj: vlastní Foto: Pixabay, vlastní

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na