Cosmos vypravuje – listopad 2018

Do mého života připletla se Svízel! Asi nejsvízelnější to začalo být začátkem října, kdy se intenzita nových příspěvků v našem časopisu začala pomalu, ale jistě snižovat. Díky tomu, že jsem již nějaký čas opět publikoval sám, vypadalo to, že Prasklá moucha skončí. Dnes mohu s potěšením, ačkoliv přesto velmi obezřetně, oznámit, že se letí dál!

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Odmítám nicméně, že by si na mě Svízel počíhala bez mého vlastního přičinění. Stejně jako odmítám tvrzení, že obtížně řešitelné životní situace někdy nemusejí mít řešení. Všechno má nějaké východisko, a přestože nejste zrovna švitořivým optimistou, hledat je zapotřebí dál. A tak jsem hledal, aby mi Svízel neskákala po zádech ještě teď. 

Někdy je možná dobré prožít zátěžovou životní zkoušku, aby si člověk uvědomil, kde jsou jeho hranice a že si tělo jednoho dne umí vybrat svoji daň. Svízel se postarala o to, abych tuhle daň na sobě pocítil i s úroky a pochopil, že se mohu navenek měnit, jak chci, ale pokud zůstanu uvnitř stejný, jakýkoliv problém bude ještě horší. 

Tušil jsem, že zásadní změny vyžadují úsilí a není to jen otázka vnitřního rozhodnutí nebo odhodlání. Nevyžaduje však úsilí také sílu? Když se totiž v mém okolí dlouho neobjevovalo nic, co by mi alespoň trochu síly poskytlo, nějak jsem přestával věřit, že bude líp! Přesto se občas objevily okolnosti, které mi poskytly, třeba jen nepatrnou, naději.

Chci tím v podstatě říci jen to, že se často nevyplácí podceňovat sebemenší podněty, které promění naději v sílu a zaženou Svízel tam, odkud se přiharcovala! Není nutné být příliš konkrétní a každý si za má slova může dosadit své vlastní proměnné. Takže pokud se ve vašem životě někdy Svízel také objeví, nezapomeňte, že její angažmá netrvá věčně!

Před námi je poslední měsíc roku 2018 a to v případě časopisu Prasklá moucha znamená jediné: blíží se dvacáté výročí od jeho založení! Na internetové médium je to skutečně mimořádné jubileum a tak si bezesporu zaslouží mimořádnou oslavu, kterou jsme s redakčními spolupracovníky již trochu probírali. Nechte se překvapit, jaké akce či projekty vás na těchto stránkách od příštího roku čekají!

Živá vysílání teď probíhají pouze každou středu od 20:20 do 22:22 a patrně dorazím čtvrtý díl Assassin’s Creed, když už jsem s ním začal. A stejně jako herní streamy bude od 5. prosince 2018 obnoveno také rádio Moucha FM! Sice jsem myslel, že to stihnu již 1. prosince, ale to mi ještě Svízel z dálky mávala a křičela něco v tom smyslu, že se nevidíme naposledy. To já přece vím, jenže už budu o něco statečnější, takže na Mouchu to snad nebude mít až takový vliv. 

Koncem listopadu jsem přinesl na naše stránky podrobnou recenzi hry Red Dead Redemption 2, která vyšla 26. října. V prosinci budu bedlivě pozorovat průběh online beta verze a je možné, že si neodpustím aktuální postřehy v dalším článku nebo v naší Knize keců na tomto místě. Barevnou změnu tohoto fóra berte jen jako pokus, který se na úplném začátku stal, tak trochu, nedopatřením. Nebude-li vám bílé pozadí v textu vyhovovat, obnovíme původní nastavení (dejte vědět do komentářů nebo třeba sem, díky)! 

Přestože toto listopadové vypravování vychází začátkem prosince, ještě se koncem měsíce ozvu s – definitivně posledním editorialem letošního roku! Do té doby vám všem přeji krásný adventní čas a nádherné prožití vánočních svátků! Kéž jsme všechny bytosti šťastné! 

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na