Cosmos vypravuje – červenec 2018

Páni a dámové, je horko. A tento týden bude ještě hůř. Ale přesto jsem se rozhodl, že se nebudu zbaběle schovávat ve sklepě, ale pokusím se přečkat napsání tohoto článku v pracovně. Civilizovaně. Důstojně. Na židli. V horku. Mohlo by se zdát, že už nemůže být hůř, ale to jste ještě nebyli u nás na dvorku. Tam to vyloženě sálá! Létu budiž chvála.

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

V tomhle vedru se nedoporučuje popíjet drinky, které dehydrují. A tak jsem přijal pozvání mého redakčního kolegy Vladimíra na kávu. Ta je sice v tomhle směru téměř sebevražedná, ale já mám pro kávu uděláno. Nebyl bych to já, kdybych nevyužil toto setkání k nějakému společnému nahrávání! Kameru nechám raději doma, nejsem žádný prachobyčejný youtuber, ale rozhodně zapnu diktafon, aby jste měli v Půlnočním povídání co poslouchat!

Půlnoční povídání je staronový pořad, který na rádiu Moucha FM najdete po celý týden od půlnoci do pěti. Rozdíl oproti předchozí verzi je v tom, že tentokrát připadá jeden díl vždy na jeden týden. Aktuální 31. týden nabízí rozhovor s Fandou Asserem na červencové téma: vaše TOP záliba. V srpnu se budeme bavit o našich i vašich nejoblíbenějších hračkách z dětství. Zapojit se do diskuze můžete kdykoliv a to prostřednictvím: čtenářské linky, e-mailu nebo kontaktního formuláře. Vaše příspěvky pak uvedu vždy následující díl.

S Půlnočním povídáním souvisí také obnova nadcastů, kterou plánujeme na srpen. Nadcasty budou, stejně jako dříve, shrnovat to nejzajímavější z půlnočních pořadů. Půlnoční povídání totiž v našem archivu nenajdete a proto je situace vyřešena právě takto. Mimochodem, poslední – 32. nadcast vyšel 2. února 2018, takže je nejvyšší čas pro jeho důstojný návrat.

Důstojné návraty jsou důležité. Není to tak dlouho, co jsem se důstojně navrátil z dovolené v Harrachově. Takové počasí, které můj týdenní pobyt provázelo, bych si teď, na mou duši, přál! Teplota kolem 20 stupňů, většinou pod mrakem a chodit v dešti by mi bylo milejší, než se na vysokohorskou tůru vydat za tropického vedra.

Každý den jsem na svá bedra naložil batožinu s jídlem, vodou a nepromokavými doplňky mého horského outfitu a štrádoval si to do kopců i z kopců, obdivujíc krásu Krkonoš. Cestou na Dvoračky jsem nemohl přehlédnout pivní úkaz lidové tvořivosti, který nabízím také vám. Tohle by dohnalo k žízni a chuti na pívo, snad i zapřísáhlého abstinenta!

Co se však píva týče, potýkal jsem se většinou pouze s nealkoholickou (nebo spíše nealkoholidskou) verzí tohoto, mého oblíbeného, nápoje. Jednak jsem častěji řídil vozovidlo a jednak jsem začal cítit, že je můj pupek čím dál těžší a vláčet se s ním delší štreku je značně namáhavější, než tomu bylo před léty. A potom, kdo to má pořád zatahovat?!

Tahle zkušenost mě přivedla k myšlence, že bych na stránky Prasklé mouchy přinesl velký přehled a “test” nealkoholických piv. Už jsem jich totiž vyzkoušel poměrně dost na to, abych mohl, samozřejmě zcela subjektivně, posoudit nejen, které značky mají tu nejlepší “pivní” chuť, ale jak jsou na tom s kalorickými hodnotami apod.  Součástí článku by byla rovněž anketa, ve které byste mohli dát hlas právě svému favoritovi. Už teď se na to srovnávání velmi těším!

Srpnovou prioritou našeho časopisu je však rozhovor s Igorem “Ajgorem” Vlahovičem, který se věnuje nejrůznějším modelům na dálkové ovládání a poprvé jsem se o jeho YouTube kanálu zmínil v září roku 2016, kdy praskl můj článek o dronu Syma X5C. Od té doby jsem věděl, že s Ajgorem chci udělat rozhovor a bylo mi velkým potěšením, že k němu nedávno, alespoň po telefonu, došlo. Snad se mi přepis a zvuková úprava záznamu povede dokončit již brzy. Povídání totiž rozhodně stojí za to!

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny, takže si užívejte dovolené, pokud vás ještě nějaká čeká. V těchto dnech nezapomínejte dodržovat pitný režim a občas nám udělejte radost svoji návštěvou Prasklé mouchy!

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Jak se Ti líbil článek?
[Celkem: 0 Průměr: 0]
The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na