Cosmos vypravuje – červen 2018

Koncem června jsem snědl svoji první vlastní kedlubnu. Kdybych býval tušil, jak dojemný to bude zážitek, rozhodně bych s tím pěstováním tak dlouho neotálel! Když jsem mluvil s Honzou Freedomem, který na našich stránkách zanechal několik pěkných rozhovorů, svěřil se mi, že on se zase pokouší o hrášek! Později přiznal ještě okurky, na které jsem okamžitě reagoval mrkvemi! Všechno to začíná v zemi a já to vnímám jako běžný zázrak.

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Kolik běžných zázraků ale kolem mě vlastně probíhá a já si jich ani nevšimnu?! Na tomhle tématu bych měl postavit dnešní vypravování, proletělo mi teď hlavou. Vždyť je to důležité, upozornit na smutnou skutečnost, že většina z nás zkrátka přehlíží – to neuvěřitelně krásné dění, které se kolem nás odehrává, aniž bychom tomu věnovali sebemenší pozornost. A když už náhodou věnujeme, tak jen tu nejmenší!

Lidé, ktěří umírají nebo si uvědomují pomíjivost svého krátkého života, vnímají běžné zázraky zcela jinak. Možná plnohodnotněji a radostněji, než zbytek populace, která se snaží svůj čas jen lacině utrácet. Za dojmy z jiných zážitků. Za krásu útulných příbytků, kde jen utírají prach na svém nábytku.

Fojtus Šedivous skončil v nemocnici, takže se mu na všechny skříně vydatně práší. Fandův táta přišel o obě nohy a Jardoň mi nedávno taky říkal něco dramatického. Když tyhle události ve svém okolí sleduju, mám pocit, že běžný zázrak je i to, že ještě dychám! Jo a ta zatracená kartářka mi kdysi řekla, že dychat bych měl minimálně do sedmdesáti. To je samozřejmě nesmysl, protože mě poslední dobou něco závažného píchá v noze. Ale neboj, tenhle článek ještě dopíšu.

Slyším ze záhrobí svoji babičku jak křičí, proč jsem se teď musel tak trapně a nestydatě rouhat?! Já nevím, babčo, prostě jsem toho v životě nebral mnoho vážně. Vážně! I když jsem se teď, patrně stylisticky a zároveň sadisticky, znemožnil. Jsem vyděděncem svého vlastního svědomí a nejhorší na tom je, že už to tolik nebolí. A ty nadávky ze záhrobí už taky přestávám vnímat.

Pronásleduje mě procesí myšlenek, které bych ještě mohl napsat, ale budu se muset krotit, jinak tu Prasklou mouchu přestaneš číst i ty. A to by byla velká škoda! Já si tak rád hraju “na časopis,” který občas někdo poctí svoji návštěvou. Včetně tebe, pochopitelně! Také tvoje návštěva je malým zázrakem!

Školákům skončila škola a začínají prázdniny. Čas letních dovolených je tu a proto si vám všem dovolím popřát nejen, abyste si užili své cesty naplno, ale abyste se pokaždé vrátili v pořádku domů.

Zdroj: vlastní Foto: Pixabay

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na