Cosmos vypravuje – březen 2018

Mámu chytil kříž. Ale pekelně! Byl jsem požádán, jestli bych nepomohl s vařením rajské. Přestože mé kuchařské dovednosti skončily u vařených brambor, rozhodl jsem se prosbě vyhovět. Rajskou mám rád, ale netušil jsem, co je okolo toho za cirkus! Pořád jsem něco lil z jednoho hrnce do druhého, krájel, sypal, míchal, topil, až ten hrnec úplně vzadu začal nahlas něco syčet. Nebylo mu rozumět, ale měl jsem pocit, že na sebe chce za každou cenu upozornit. Extravagantní extrovert!

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Život je najednou složitější, když vaříte rajskou. Jakmile se mé tažení za nedělním obědem chýlilo ku konci, uvědomil jsem si, že s touhle vůní jsem ještě v životě neměl tu čest! A jak se nakonec všichni shodli, z rajské jsem udělal mnohem chutnější a dobrodružnější hodování. Maso bylo sice trochu žvýkací a člověk by na každé sousto potřeboval krabičku párátek, ale omáčku a knedlíky by mi záviděl i Zdeněk. Pohlreich. Teď už si konečně a se vší pokorou mohu do inzerátu napsat: „Umím rajskou!“

 Nic významnějšího se v mém osobním životě za uplynulý měsíc neodehrálo. Nebudu-li počítat video hovor s Frantou, který se nakonec neuskutečnil. Skutečně. Počasí v březnu mi ještě nechtělo dovolit, abych se pustil do zahradního ničení a začal provozovat zahradničení. Doufám, že už se brzy oteplí a já budu na zahradě lítat jako motorová myš. To je stejně termín! Kdo kdy viděl motorovou myš?! Leda tak chovatel hlodavců, který je zároveň automechanikem. Ale to už je další trapná přeháňka, za kterou by mi intelektuální čtenáři určitě nejradši dali pár facek. Takže se uklidníme, ano? Hezky si zase sedneme na zadek a budeme číst, jak to Michal vymyslí dál!

Dál? Dál to nebude zase až tak složité, protože Prasklá moucha se nedávno dočkala několika změn, které je potřebí v tomto vypravování zmínit především. Máme fungl nové diskuzní fórum, které se nazývá: Kniha keců. Do několika kategorií (Kecy o hrách, filmu, apod.) je možné přidávat (po přihlášení) nová témata nebo přispívat do stávajících. Ano, už jednou jsme na našich stránkách Knihu keců měli, ale tahle verze je, doufám, o něco lepší, než předchozí. Lze vytvářet citace, přidávat obrázky či videa. Snad se vám bude líbit a postupně pomůžete rozšířit její obsah! Pokud jste ještě neměli tu čest, klikněte sem!

Další novinkou je obnovení živých vysílání herních streamů. Vysílací stránku jsme navíc předělali, takže se video zobrazuje na celé šířce a obsahuje, kromě programu, také chat. Hvězdy zatím nejsou nakloněny nějakému dlouhodobějšímu plánu či vyloženým pravidelnostem, ale z uvedeného přehledu se rychle dozvíte, kdy se bude konat nejbližší atrakce. Více najdete zde.

Aktuálně jsme mínus 3 články. Chybí 33. díl nadcastu, Blobby Volley a jedna povídka. Přesně takhle to bylo v plánu mezi 16. a 23. březnem, kdy se mi bohužel počítač rozhodl zhatit tenhle, jinak zatraceně dobrej, plán! A protože nemám rád resty jakéhokoliv typu, o zmiňované články rozhodně nepřijdete a postupně se zde objeví. Tedy s datem, kdy měly vyjít. V době od 16. do 23. března byla také výluka rádia Moucha FM. Tímto se všem pravidelným posluchačům omlouvám a snad se nám technické problémy zase na nějaký čas vyhnou!

Závěrem se ještě zmíním o reklamách, které se v Prasklé mouše začaly objevovat. Věřím, že tam, kde se nacházejí, nepůsobí příliš rušivě a dají se tolerovat. Dokážu si představit, že se najde čtenář, kterému tahle další změna nebude příjemná, zejména v případě uživatelů AdBlocku a podobných pluginů v internetovém prohlížeči, se kterými si obsah časopisu zkrátka nezobrazíte. Mouchu provozujeme na vlastní náklady a proto je pouze na nás, čím si tzv. přilepšíme. A přestože se, při současné návštěvnosti webu, dá takové přilepšení počítat v jednotkách korun, máme z této symbolické odměny, která zatím nepokryje ani roční náklady na webhosting s doménou, symbolickou radost, kterou není třeba kazit ani úvahami o tom, jestli to skutečně bylo nutné.

Březnové vypravování končí a já vám přeji krásné Velikonoce! Užijte si pomlázku a moc ty dívčí zadečky nešetřete!

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Jak se Ti líbil článek?
[Celkem: 0 Průměr: 0]
The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na