Citroën C4 Picasso nové generace

2. dubna byl oficiálně představen nový model značky Citroën – C4 Picasso nové generace. Francouzská automobilka jej poprvé uvedla na ženevském autosalonu v podobě konceptu Technospace. Toto auto měří na délku 4,43 m, široký je 1,83 m a vysoký 1,61 m. Rozvor náprav dosahuje na 2785 mm…

c4-08

Oproti předcnohímu typu je tato novinka kratší, širší a nabízí o 57 mm delší rozvor náprav. Konstruktéři také zkrátili přední převis karoserie o sedm centimetrů a spolu s větší šířkou narostl také rozchod kol. Na přední nápravě jde o 82 mm, vzadu o 31 mm. Interiér vypadá opravdu zajímavě zpracovaný a zdá se, že půjde o kvalitní materiály. Za příplatek bude možné dokonce dvoubarevné čalounění sedadel nebo lakování palubní desky.

Standardem pro všechny verze bude sedmipalcový displej, přes který řidič ovládá většinu funkcí automobilu. Nad tímto displejem nalezneta další o rozměru 12 palců, který supluje klasické analogové budíky a zobrazuje rovněž navigaci. Interiér je opět vzdušný a s dobrým výhledem. Celková prosklená plocha dosahuje na 5,3 m2. Kromě toho je k dispozici řada odkládacích přihrádek včetně schránek pod podlahou ve druhé řadě sedadel. Zavazadelník zvládne v základním uspořádání 537 litrů.

c4-02

Do výbavy ještě patří řada asistenčních systémů jako např. automatická dálková světla, hlídání mrtvého úhlu, parkovací asistent, adaptivní tempomat nebo třeba sadu kamer, které dohromady vytvoří pohled z ptačí perspektivy. Na trh se nový Citroën má dostat ve druhé polovině roku 2013.

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
1 Komentáře k vláknu
0 Odpovědi
0 Sledující
 
Nejaktivnější komentáře
Nejdiskutovanější
1 Napsali
Řidič vláďa Nedávní komentující
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na
Řidič vláďa
Host
Řidič vláďa

Článek pěkný, ale to auto je děsný. Nechápu, jak si tohle může vůbec někdo pořídit :-)))