Canon Powershot A200

Nejsem ve fotografii žádný začátečník. Před lety jsem se jí zabýval intenzivně ze záliby, sledoval jsem odborné časopisy a literaturu. Protože jsem ale koníčků měl několik a navíc jsem se oženil, zbylo z fotografování pouze pořizování vzpomínek na dovolenou. Digitální fotografie byla pro mne dosud něco odtažitého. Potřebu dokumentární fotografie rychle použitelnou a zpracovatelnou na PC vyvolala moje profese projektanta. Nechal jsem se inspiovat internetovými stránkami, učaroval mi zejména Digineff.

Po zralé (možná nezralé – to ukáže čas) úvaze jsem si přes internet objednal fotoaparát A200. Neobešlo se to bez problémů – asi 10 dní jsem se musel obejít bez originálního softvare, který umožňuje přenést obrázky z přístroje do počítače, protože dodavatel zapoměl příslušné CD přiložit a tak jsem se pídil na webových stránkách. To už je dávno minulost. Z fotoaparátu se už těším tři měsíce a mohu se podělit o zkušenosti.
canona200aNejprve popis. Pomuhu si výňatkem z webové stránky pana Ondřeje Neffa: Jednoduchý objektiv s ohniskem 5 mm (ekv. 39 mm) je zvýrazněn mohutným otočným segmentem s páčkou. Pootočením proti směru hodinových ručiček se přístroj zapne, další pootočení aktivuje funkci video. Přístroj působí trochu robustním dojmem, ale atraktivní stylistické prvky (na př. pokovená svislá lišta sloužící jako opora pro prsty) a příjemná kombinace šedých barev povrchu jsou elegantní a příjemné pro oko. Vynikající je ergonomie – prostě to popadnete do ruky a prsty samy padnou tam, kam mají. Z druhé strany je vidět displej a řadu ovládacích tlačítek.

Tolik k popisu. V současné době je tento přístroj přece jen už trochu zastaralý, vzhledem k tempu vývoje techniky v této oblasti. Především výrazně padají ceny. V době uvádění na náš trh měl stát kolem 10.000,- Kč. Já ho před vánoci pořídil za cca 6.500,-.

Úžasné však pro toho, kdo tento krok udělal poprvé, je nevídaná flexibilita, pohotovost, možnost se na obrázek okamžitě podívat a případně ho zlikvidovat, aby nezabíral místo lepším. Apropo – podotýkám, že jsem vzápětí utratil dalších cca 1000,- Kč za větší paměť. Ono 64 MB na zhruba 64 fotek v té nejlepší kvalitě je opravdu něco jiného, než 8 MB na 9 obrázků. Těm, kteří však nemají příliš hluboko do kapsy a chtějí se fotografii věnovat hlouběji, doporučuji již v této chvíli přeci jen raději nějaký ten pětimegáč…

The following two tabs change content below.
Externí spolupráce

Externí spolupráce

Tento autor není stálým členem redakce Prasklé mouchy. Jedná se také o spolupracovníky, kteří byli již v minulosti součástí redakčního týmu, ale v této činnosti již nepokračují nebo se z časových důvodů nemohou na další tvorbě podílet.
Externí spolupráce

Poslední od: Externí spolupráce (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na