Canon Legria HF R606 unboxing

Nová redakční kamera žije! Před rokem a jedním měsícem jsme kupovali Samsung HMX F-90 a dnes jsme se dostali ke značce Canon. Kvalita prasklých videí by tak mohla být zase o stupínek lepší! A protože naši čtenáři rozhodně nemohou chybět u prvního rozbalování nového zařízení, připravili jsme pro vás krátký unboxing!

Pokud bych však měl tento unboxing ještě obohatit o první dojmy, musím napsat následující: zvuky, které z kamery vycházejí v případě, že s ní trochu zatřesete, naštěstí neznamenají uvolněné šroubky, ale nedoléhající umělohmotný kryt objektivu. Když je otevřený, podivné zvuky jsou již minulostí. Jako první užitečnou vlastnost kamery jsem objevil tři režimy rychlosti zoomování. Nemusíte se tedy snažit o co nejplynulejší zoom, ale zvolíte si rychlost přiblížení. Pak jen prstem zatlačíte páčku do příslušného směru a vše se děje velmi plynule a bez škubání.

Dotykový displej je určitě fajn, ačkoliv bych uvítal alespoň základní hardwarová tlačítka pro ovládání menu. Stejně tak lituji toho, že pořídit fotku z kamery je možné pouze v rámci menu, nikoliv samostatným tlačítkem. Nestandardní je také napájení přes atypický adaptér, jak ostatně zmiňuji ve videu. Podívejte se tedy na mé první rozbalení této nové hračky od Canonu. V poměru cena/výkon je zatím bezkonkurenční. Alespoň co se týká FullHD kamer do 10.000,- Kč.

Co to bude v příštím roce? Těžko říci, jestli další video kamera nebo digitální zrcadlovka. Možné je také to, že zůstaneme u Canonu.

kamera02

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na