Bratrstvo vlků

Jednoho dne jsem seděl doma a neměl co dělat a tak jsem se rozhodl, že se podívám na film Bratrstvo vlků. V podstatě mi to nic neříkalo a čekal jsem, že se u toho budu nudit! Ale pravda byla přesně opačná…

Film se odehrává za vlády Ludvíka XV, kolem roku 1776. Ale kdo by tady čekal hned na začátku filmu třeba karate?! No, divil jsem se, ale musím uznat, že mě film upoutal hned v prvních minutách… Ocitnete se v kraji, kde vládne teror a zabíjení, především malých dětí a žen. Zkraje to vypadá na pěknou nestvůru, která snad není ani zvíře a všichni o ní mluví jako o božském stvoření… Když už je mrtvol víc než dost, je povolán na žádost krále rytíř Grégoirede Fronsac, přírodozpytec a cestovatel, který má za úkol ono záhadné stvoření chytit a přivést do Paříže pěkně vycpané. Na cestě ho doprovází jeho bratr Mani, indián z kmene Mohawků.

bratrstvo02Vše se v podstatě pěkně komplikuje, každý si myslí že stvůra je neporazitelná a protože se zjistí, že jde o vlka, který váží dokonce 250 kg, nebude to asi vůbec jednoduché. Všichni se snaží zabít každého vlka v jejich kraji pod myšlenkou hrůzy, že jde o bájné zvíře. Ale naši dva pánové si dokážou poradit a hned na začátku filmu všechny ubezpečí, že nejde o žádnou stvůru ale o zvíře, které je vycvičeno k zabíjení a má i svého pána. To je každopádně zjištěno hned v půlce filmu. No, samo sebou, že se s nestvůrou pěkně utkají a zraní ji.

Ale co by to bylo za film, kdyby naše nestvůra jen tak jednoduše podlehla?! Včas jim uteče a při pronásledování zaběhne Manim do svého doupěte, kde je zjištěno, že je o ní dobře postaráno, hlavně to má svůj účel… A tak hrdina filmu Mani bojuje ze všech sil a kdyby nebylo střelné zbraně, která ho střelí pěkně do zad, vyhrál by! A tak na řadu nastupuje rytíř Grégoire de Fronsac, který najde svého mtrtvého bratra a udělá vše pro odhalení tajné organizace, která nestvůru vycvičila. Kdo by čekal schopnosti karate i u tohoto člověka? Asi to bude tím bratrstvím…

Právě v této fázi přijde na řadu drsná odplata a to pro celou organizaci, která se už pomalu vymyká kontrole. Rytíř Grégoire de Fronsac se umí pěkně pomalovat a zaútočí na své nepřátele pěkně zhurta, ale nemůže se nechat chytit a tak vyběhne z krytu a nechává vše za sebou raněné a mrtvé! To máte za Maniho parchanti!

Promiňte, nechal jsem se trošku unést, ale stejně bych jim to nedaroval, střelit mě do zad! Po pochování svého indiánského přítele se vydává na nebezpečnou cestu plnou strastí a překvapení. Jenže už je dost mrtvých a tak je vojáky odveden a zavřen do cely. Krev křesťanů přece nemůže být prolita za divocha!

Dál pokračovat nebudu… Podívejte se na film sami a usuďte, jestli to má cenu… Jen prozradím, že se náš hrdina ztratí a vypadá to s ním opravdu bledě! Ale každý film musí být trochu zamotaný a na Bratrstvu vlků se mi navíc líbí především to, že i hlavní postavy jsou zranitelné.

Jedna myšlenka na závěr: když už si lidé myslí že jde o nadpřirozené věci, může se ukázat, že existuje řešení a za vším většinou najdete člověka, přeci jsme někdy chytré, ale zvláštní bytosti na Zemi.

bratrstvo-csfd

The following two tabs change content below.
Vladimír VlaJí

Vladimír VlaJí

Narodil se v červenci 1980 ve Středních Čechách. Mezi jeho největší záliby patří především rybaření, akvaristika, ale také hraní her. Často a rád se vypravuje do lesa, aby tam vysbíral všechny jedlé houby a spoustu zvířátek připravil o hody hody doprovody…
Vladimír VlaJí

Poslední od: Vladimír VlaJí (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na