Bethesda Creation Club

To, že mikro transakce zaplavily nejprve online světy a MMO hry, je dnes již známá věc. Mám však dojem, že tuhle ždímačku peněz přijala herní komunita v oblasti online zábavy mnohem statečněji, než je tomu v případě single playerových titulů. Tedy, pokud pomineme tzv. pay2win hry, kde si za reálné peníze můžete zlepšit vybavení a získat jistou výhodu nad těmi hráči, kteří za cokoliv platit odmítají. Takové hry se snad ani za hry považovat nedají.

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Tam, kde se však pohybujete sami a nemáte kolem sebe hordu šílenců, lačnících po PVP souboji nebo PVE výpravě za vyčištěním dungeonu, působí mikro transakce, utracené za nejrůznější tipy balíčků, přinejmenším kontroverzně.

Na jednu stranu je sice fajn, že si můžete do hry, které se delší čas věnujete a díky jejímu rozsahu ještě další čas věnovat budete, pořídit nějaký zcela nový doplněk, za kterým stojí přímo vývojáři dané hry, nikoliv herní komunita. Ne všechny mody od fanoušků jsou vždy funkční a kompatibilní s dalším obsahem.

Na druhou stranu je otázka, jak moc je tato snaha vývojářů za hranicí individuálního vkusu, který nám našeptává, co už je přehnané ždímání peněz a co je skvělou možností, jak si, za rozumnou částku, oživit herní zážitek. Nápovědou může být bezesporu cena za takové služby, ale odpovědět si už musí každý sám, co je pro něj levná a drahá sranda?!

Není to tak dlouho, co jsem zaregistroval, že se o placené a dodatečné doplňky do svých her, pokusilo také herní studio Bethesda. Na mém konzolovém Skyrimu nelze přehlédnout nabídku, která v úvodním menu láká na přihlášení do Bethesda Creation Clubu. To víš, že jsem se na tu nádheru musel ze zvědavosti ihned podívat. Nevím proč, ale ze začátku se mi Creation Club zobrazoval automaticky s čínskými znaky a nebylo možné přepnout na angličtinu.

Před týdnem jsem to zkusil znovu a vidím, že už si dokonce přečtu, za co všechno bych mohl utrácet. Mimochodem, Bethesda Creation Club je k dispozici také ve hře Fallout 4. Předměty a funkční rozšíření se dají pořídit za tzv. Creation Club Credits. Cena kreditů se momentálně pohybuje v těchto relacích: 5500 credits za 949,- Kč (maximální hodnota), 3000 credits za 599,- Kč, 1500 credits za 379,- Kč a 750 credits za 199,- Kč.

A teď to nejdůležitější – jaké cajky se dají koupit a za kolik? Uvedu několik příkladů ze zmíněného Skyrimu. Fallout 4 na konzoli zatím nevedu. Ruksak dobrodružníka, který si pak ve hře můžete vyrobit v šestnácti variantách, pořídíte za 400 credits. Sheogorathova hůl vás pak vyjde na 250 credits a Stendarrovo kladivo za 200 credits. Na některé další se můžete podívat právě zde: 


Po spůštění Bethesda Creation Clubu jsem obdržel jako dárek 100 credits a ukázkou zdarma byl potom nebojový pet Dwaren Armored Mudcrap. Patrně jsem nebyl dostatečně motivován, abych za další “Skyrim příslušenství” začal utrácet. Ačkoliv musím uznat, že takový Survival režim nebo “camping mod” vypadají lákavě. Na campování mám však komunitní mod zdarma a survival by se, patrně, také někde mohl najít. 

A co vy? Jaký je váš názor na tento způsob oficiálních doplňků ve hrách? Koupili jste si už něco? Zanechte komentář! 

Zdroj: vlastní Foto: Bethesda, Stick PNG

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na