Benátská! 2018

26. července 2018 začal v Liberci již 26. ročník festivalu Benátská! Do prostorného areálu, na dohled od siluety Ještědu, se vypravila také naše externí spolupracovnice Wánice! Tedy Míša, která začátkem měsíce přinesla na naše stránky také mini reportáž z Rock For People (odkaz zde). Jaké jsou její dojmy a zážitky z Benátské! 2018? Více napoví následující fotky a stručné komentáře. 

Den 1

Tak jooo, každoroční tradice v podání Benátské! je tu! Z večírku pro nedočkavé se stal oficiální program a na počtu lidí to bylo jednoznačně znát, stejně tak jako 26 let na tvářích skalních fanoušků tohoto festivalu. Autobusy jednoznačně nezklamaly a vše frčelo, jak mělo, fronty u výměny pásek nebyly, za to slečna u vstupu mi prohrabala baťoh tak, jak to ani já sama neumím a hle, našla sirky! “Kolego, můžu ji s tím pustit? Je to otevřený oheň a to je zakázané!” No.. Neměla jsem sílu vysvětlovat, že jsem každou chvíli na hřbitově a že nejsem kuřák!

Každopádně sirky prošly, juchů! Rozestavěný areál první den, čert to vem, ale 20 minut fronta na pivo?? Nooo, tak to potěš koště, hrdě si kráčím pro vodu a obsluha na každého: “Nemáte pětikorunu?” What? První den a nejsou drobné na vracení? Nooo, nevadí, vysypala jsem vše, co jsem měla a za ochotu jsem získala korunu slevu!

Musí se nechat, že Turbo, Olympic a Totáči nasadili první den laťku hodně vysoko, takže díky za skvělý večer s možností vidět Olympic v původní sestavě (více zde)! P. S. Zdravím týpka do autobusu a doufám, že už si vzpomněl na víc textu, než “dlažební kostko, kam jdeš”!

Den 2

Chuchůů, schnu ještě teď a bláto jsem zatím všechno nevydrhla! Dlouho se mi nestalo, že bych takhle brutálně promokla, ale kam se jinam schovat, než do “lesa”, když jsou všechny stany a dokonce i Toi Toi plný? 😀 To byla, prosím pěkně, slušná známka punku, než byli Visáči ukončeni. Nooo, alespoň jsem doslova tančila mezi kapkami deště a užila si pána, co plaval v kaluži!

Díky, Benátská, za ten geniální nápad prodávat suchá trika za 50,- Kč! Zachránili jste tím x lidí! Škoda jen, že nebyly i kraťasy… Co teda byla podpásovka, bylo zrušení pana Neckáře z technických důvodů! Jsem zbožňovatel Tublatanky a ráda jsem si je poslechla, ale na druhé stagi to, bohužel, taky odskákali Visáči, tak nevím, proč to tady ve svém čase neodskákala Tubla? :/ Nooo, řekla bych: “Logická hádanka!”…

Komunál a Dymytry nepotřebují komentář, děkuju uctivě za zamávání a ještě větší dík patří Divokýmu Billovi, který mi věnoval jejich poslední fotku na autogramiádě!! (foto nezveřejňuju záměrně, přeci jen si nechám kousek soukromí pro sebe… :))

Co se vám teda páni pořadatelé beze slova povedlo, byla Bonnie Tyler. Tohle byl neuvěřitelně silný zážitek a děkuju vám za něj! Jako, ten zvuk a světla?? Vážně tohle její ansábl na téhle stagi dokázal vykouzlit? Neuvěřitelné!!

Den 3

Smažení se ve vlastní i nevlastní šťávě.. Neskutečný obdiv Pavlu Calltovi, Pokáčovi a Voxelovi, že se na té stagi nerozpustili za živa! Patřila jsem k těm, co jste je záviděnými pozdravy zdravili do stínu a upřímně jsem vás litovala.. Na oplátku jsem kus sebe nechala ve stanu na Mirai, kde se jako bonus nedalo ani dýchat a to do té doby, než sebou chudák holčina sekla a hle! Najednou se ten stan dal otevřít (tleskám, že to nikoho nenapadlo dřív)!! Na druhou stranu se musí nechat, že ty chorály tam zněly sakra dobře!

A ano, nebyl by to festival bez piknikářů, kteří se 3. den vyrojili po předchozím dešti! Ale pozor, ne ledajakých piknikářů, tohle byli piknikáři téměř v první lajně, takže piknikáři všech zemí, polibte si za vaší sobeckost! Nicméně jsme se díky vám vpředu alespoň více tulili, lépe potili a bez pochyby si užili nejmrazivější vystoupení elegantní dámy Marie Rottrové a někdy, se slzami v očích, společný smích při vystoupení Jarka Nohavici.

A kdo měl pocit, že se celý den málo potil (v prvé řadě já), tak ten vesele pokračoval v prvních řadách u ohňů Marpa a Škworů (heh, tady už kupodivu piknikáři nebyli, ale vedro bylo větší, než v poledne)! Závěr patřil jednoznačně ohromné show Cocotte Minute, kde pro mě s ohromným překvapením proběhla pařba s panem Mirai v první lajně.

Takže Benátská! fronty na pivo nekomentuju, to už jste si vyslechli své od všech. Tipuju jednu z největších účastí v historii libereckého areálu a chci vám opravdu poděkovat, protože (až na mouchy), se to letos skutečně zadařilo.

Za rok určitě zas!

Zdroj: vlastní Foto: vlastní

Jak se Ti líbil článek?
[Celkem: 0 Průměr: 0]
The following two tabs change content below.
Externí spolupráce

Externí spolupráce

Tento autor není stálým členem redakce Prasklé mouchy. Jedná se také o spolupracovníky, kteří byli již v minulosti součástí redakčního týmu, ale v této činnosti již nepokračují nebo se z časových důvodů nemohou na další tvorbě podílet.
Externí spolupráce

Poslední od: Externí spolupráce (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na