Asus MyPal A620 BT

Asi před půl rokem jsem se rozhodl,že si pořídím PDA neboli Personal Digital Asistent. Jako člověk, který se pohybuje na internetu jsem se rozhodl začít s výběrem PDA na stránkách, které se touto tématikou zabývají (www.palmare.cz, www.ce4you.cz). Hledal jsem finančně výhodný a zároveň kvalitní model. Moje volba padla na ASUS MyPal A620 BT a tak jsem si ho objednal na internetovém obchodě.

Po několika dnech plného očekávání mi přišel malý balíček, který obsahoval PDA, synchronizační kolébku, nabíječku, 2x CD-ROM s Outlookem 2002 a bonusovými aplikacemi a jednoduché ochranné pouzdro.
Uvnitř PDA je procesor Intel PXA255 taktovaný na 400 Mhz,64 MB SDRAM použitelných je však “jen” 55,2 MB a nakonec Flash ROM který má kapacitu 64 MB (podle papírů,ve skutečnosti jen 32 MB). Kapacita uložného prostoru jde zvýšit pomocí paměťových karet CompactFlash. Rozměry jsou 125×76, 8×13, 3 mm, obal je ze stříbrného plastu, kterému vévodí displej, navigační tlačítko a tlačítky rychlé volby.Kontrolky nabíjení a Bluetooth jsou v levém horním rohu. Displej je aktivní TFT LCD s rozměry 240×320 pixelů a 65 536 barev.Pro komunikaci používá Bluetooth od firmy Widcomm,jehož nastavování a obsluha je jednoduchá a rychlá. No a nesmí samozřejmě chybět infraport,který je umístěn na levém boku.

asusmypal02Audio část PDA obsahuje mikrofon na hlasové poznámky, který je na horní hraně a umožňuje okamžitý záznam; malinký repráček, který je ukryt za ozdobnými dírkami a výstup na sluchátka v podobě klasického stereo jacku na vrchu u zapínacího tlačítka. V nastavení lze měnit stereováhu, basy a výšky. Myslím si, že to ale využije málokdo, protože z monofoního repráčku pak vycházejí nepěkné zvuky, které nemají nic společného s muzikou. Mikrofon je dostačující, záznamu je rozumět i když je zdroj vzdálený.

Po spuštění PDA se na displeji objevil jeden křížek a anglický text… Protože jsem si předem pročetl nemálo materiálu ohledně PDA, tak jsem věděl že to je kalibrace displeje. Kdo to třeba neví a neumí anglicky může být překvapen. Základní operační systém je Microsoft Pocket PC 2003, dále byl doinstalován balík “microsoftích” aplikací, jako je: Pocket Word, Excel, MSN a MSN messenger, Windows media player, Aktive sync, Prohlížeč obrázků a Průzkumník. Nesmím zapomenout na program pro zálohu celého systému, jsou tu hned dva: Smart keeper a program s přízračným názvem: Záloha ASUS.

(-)Minusy…
Jako s každou novou věcí máte radost z toho že to máte a mínusy nevidíte, ale po delším používáni si všimnete věcí, které vám už radost nedělají. První mínus jsem objevil ve stylusu, to je ta “tyčka”, kterou se PDA ovládá. Do mých velkých prstů je moc slabý a celý z plastu a pořád ho někde zapomínám :-)! Má malinkou špičku, kterou můžete použít při soft resetu, jehož “tlačítko” je ze zadní strany PDA. Hlavní mínus: ač je všude psáno, že flash má 64 MB, i systém ukazuje 64 MB, ve skutečnosti je jen 32 MB. Další mínus jsem našel ,až když jsem potřeboval CF slot. Je jen jeden! Pokud by jste chtěly používat navigaci GPS, nebo jiný komponent používající CF, nemůžete už mít ve slotu paměťovou kartu. Takže mapy k GPS musíte uložit přímo do PDA. Dále je to vestavěná baterie, která nejde vyměnit jako u jiných modelů a tím prodloužit práci.

(+)Plusy…
Hlavní plus je asi výdrž baterie. Sledoval jsem na PDA film Texaský masakr motorovou pilou a tento film jsem bez problémů shlídl a ještě mi zbyl čas na práci… Připojení na net přes mobilní telefon s GPRS zvládá bez problémů a je to krásný pocit svobody, být na netu a sedět třeba… v lese… 🙂

Programy, které používám a doporučuji:
Sign-on – ochrana před nepovolaným vstupem do PDA
(podpisem či 4 místným heslem)
EasySMS – netřeba dodávat (společně s mobilem),
Pocket ICQ taktéž a MT
Pocket Adobe Reader, MobiBook – prográmek na čtení e-book (www.palmknihy.cz)
A hlavně místo Průzkumníka Total commander CE.

The following two tabs change content below.
Externí spolupráce

Externí spolupráce

Tento autor není stálým členem redakce Prasklé mouchy. Jedná se také o spolupracovníky, kteří byli již v minulosti součástí redakčního týmu, ale v této činnosti již nepokračují nebo se z časových důvodů nemohou na další tvorbě podílet.
Externí spolupráce

Poslední od: Externí spolupráce (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na