7 Days To Die

„Pipi japa důůůů,“ začnu trošku neobvykle, ale nezbláznil jsem se, ba naopak! Nedávno jsem se dostal ke hře, která mě zaujala, a začal jsem ji hrát nejprve v singl režimu. To znamená, abych to vysvětlil i pro neznalé, bez multiplayera. Jak už to tak bývá, nestačilo mi tuto hru hrát jen v singl režimu, takže jsem ji zakoupil na Steamu za 22,99 USD, což dle výpisu účtu z banky znamenalo  621,40 Kč. Po zakoupení jsem tak získal originální hru s doživotní licencí, která se po každé nové aktualizaci sama upgraduje a hlavně ji mohu hrát také on-line! Hra sice na pc vznikla již v roce 2013, ale předběžný přístup se na Steamu objevil až v květnu minulého roku. Občas se tedy při hrání ještě stává, že dojde k nějakému bugu nebo nějaké chybě, kterou nedokázal tým od vývojářů zatím objevit a opravit.

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Nejvíce chyb jsem zaznamenal právě v multiplayeru, kde je tato hra náročnější na výpočty, které se týkají především zombíků, či natěženého materiálu. Dále třeba při výrobě některých předmětů, na které již máte recept. Po zakoupení a instalaci jsem si stáhl poslední verzi označenou jako Alpha 16 B129, kde jsou opravené naštěstí nějaké chyby. Aktualizace se ještě objevují a celkem by mě zajímalo, kolik lidí na této hře vlastně stále pracuje?

Teď už bych vám měl asi říci, o jakou hru přesně jde… 7 Days to Die by se dalo přeložit jako sedm dní do smrti. Samotný název této hry nese jednu velikou skrytou informaci pro všechny hráče, a sice, že každý sedmý den, jako malé překvapení, přijde celá řada zombíků, kteří se Vás snaží za každou cenu zabít!  Hra  je opravdu strašidelná a přiznám se, že i já jsem se kolikrát v noci docela bál. Nejprve strašidelné zvuky a pak nějaký ten zombík, co mi pomalu vpadnul do zad, a bylo o strach uděláno!

Hru vytvořila společnost The Fun Pimps Entertainment, malá skupinka lidí co zkoušejí experimentální hry a software od roku 2013. Samotná hra je podobná  Minecraftu a její  hlavní úlohou je přežít. Musíte ale hodně těžit a hledat spoustu věcí, ze kterých se pak následně dají různé věci postavit, tzv. „vykrátit“. Většinu herní doby si tedy hledáte suroviny, běháte se základním vybavením, které si  vyrobíte  (např. kamenná sekera, luk se šípy a nějaká ta lopata, také z kamene) a snažíte se co nejdříve schovat, neboť každý sedmý den dorazí horda zombíků a snaží se Vás zabít. Není od věci kolem 22:00 hodiny se vždy nacházet někde na jiném místě, prostě nebýt venku po tomto čase, protože se zombící stanou atlety a běhají stovku za 6 sekund!

Nejdříve jsem to řešil tím, že jsem se každý sedmý den zakopal do země a  zombíci běhající nahoře se pak za mnou těžko dostávali. Asi neumějí hrabat rukama pod sebe, ale problém jim nedělalo mě vyhrabat z jakéhokoliv zvýšeného místa! Z jakéhokoliv pahorku nebo skály mě vždycky dostali, pokud to měli v úrovni svých rukou. Následně jsem vyhledával úkryt v opuštěných barácích. Na normálního  člověka  zde velice těžko narazíte. Zombíci převážně spí v koutech, tak aby jste je klidně přehlídli a následně si pak zadělali na problém. Když jsem je všechny postřílel lukem, stačilo už jen malinko vylepšit dveře a zabezpečit lépe okna a úkryt byl na světě!

Jako každý člověk v realitě, potřebujete ke svému životu jídlo a vodu. Na začátku je s vodou trošku problém. V domech sem tam naleznete nějakou prázdnou sklenici, která se dá naplnit vodou v jakémkoliv vodním toku, ale tato voda je po požití nesterilní a způsobuje průjem. Proto je dobré si tuto vodu následně povařit v ohništi, které dokážete snadno vyrobit, ale to není všechno! Do ohniště potřebujete hrnec a pro pečení masa rošt. Vše se dá najít v opuštěných barácích případně v nějakém kredenci. Pak už jen postačí trošku paliva, dřevo či uhlí a můžete vařit vodu a grilovat ulovené maso z jelena či z uloveného prasete. Při požití syrového masa dochází k otravě a při pití nepřevařené vody k průjmu. Tento jev se dá následně odstranit buďto prášky, které naleznete u zombíků nebo nějakým uvařeným čajem z bylinek.

Tyto rostlinky rostou všude kolem vás, stačí je jen natrhat a pak při vaření zahrnout do kombinace s uvařenou vodou a čaj je na světě!  Aby nebylo problémů málo, pokud vás kousne či napadne zombík, dokáže vás otrávit nebo nakazit virem, který ho proměnil právě v to krásné a neuvěřitelné zvířátko. Na tento virus potřebujete antibiotika, která má u sebe občas i zombík (zdravotní sestřička). Ta po zabití tento lék poskytne. Pokud lék nenaleznete a neužijete, ubývá vám buďto stamina nebo po malých částech i život. Stačí pak následně nějaký pád ze skály nebo párkrát šlápnout na  kaktus v poušti a smrt je na světě.

Co se týká věcí, které máte vždy s sebou v batohu, po vaší smrti tento batoh zůstává na místě, kde vás zombící mile překvapili. Většinou je ale problém se na tuto vzdálenost dostat včas, za případného světla a, pokud možno, s nějakou zbraní, která dokáže eliminovat zbytek případných zombíků. Pokud se zombíci při svém běsnění zaměří na váš batoh a rozbijou ho, máte po veškerém vybavení a věcech uvnitř. Můžete tak začít znova od začátku vyrábět všechny potřebné věci pro přežití v této survival rpg hře, kterou všem vřele doporučuji. Hlavně multiplayer, ve kterém se dá zažít celkem slušná legrace! To ale samozřejmě i v singl režimu.

K tomuto článku jsem připravil také video, které můžete vidět ve druhém Herním deníku!

Hardwarové požadavky nejsou velké, doporučuji mít  dobrou grafickou kartu, aby jste si mohli hru užít s trošku lepším grafickým provedením a detaily.

Zdroj: vlastní Foto: The Fun Pimps

The following two tabs change content below.
Vladimír VlaJí

Vladimír VlaJí

Narodil se v červenci 1980 ve Středních Čechách. Mezi jeho největší záliby patří především rybaření, akvaristika, ale také hraní her. Často a rád se vypravuje do lesa, aby tam vysbíral všechny jedlé houby a spoustu zvířátek připravil o hody hody doprovody…
Vladimír VlaJí

Poslední od: Vladimír VlaJí (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
3 Komentáře k vláknu
8 Odpovědi
0 Sledující
 
Nejaktivnější komentáře
Nejdiskutovanější
4 Napsali
Vladimír VlaJíDorottkaNealkoMichal cOsmOs Nedávní komentující
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na
Nealko
Člen
Nealko

Hru znám už nějaká ten pátek a musím potvrdit, že je fakt super! Téhle koupě nelitujte, pokud vás baví survival hry!!

Michal cOsmOs
Admin
Michal cOsmOs

Nehráls náhodou Dying Light, Nealko? Uvažuju nad tím, ale nejsem si úplně jistý… 🙂

Nealko
Člen
Nealko

Nehrál, ale neodmítl bych to, když by mi to někdo dal! :))))

Dorottka
Člen
Dorottka

Nevypadá to špatně, ale já radši ten Minecraft! Tam je to o fantazii, tady se asi člověk musí držet už nějakých daných prvků ne?