10 nejlepších her roku 2018

Minulý rok se na žebříček nejlepších her 2017 v našem časopisu zapomnělo a přiznávám se dobrovolně, že ani nevím proč. Snad bylo všude kolem podobných anket či hodnocení tolik, že už se mi ani nechtělo v Prasklé mouše uvádět další. Všichni zcela jistě tuší, které hry si v průběhu roku zasloužily patřičnou míru pozornosti a uznání napříč herní komunitou, a které naopak zapadly do šedi průměrných a nevýrazných titulů.

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Letos bych si přeci jen dovolil malý přehled her, které mě osobně v letošním roce nejvíce zaujaly, ačkoliv jsem z následujícího žebříčku měl možnost osobně vyzkoušet a dohrát jen některé. Ve výběru těch ostatních jsem se řídil na základě nesčetného množství nastudovaného materiálu, ať už v podobě recenzí a článků nebo videí. Budu rád, když na konci mého příspěvku nepřehlédnete anketu a dáte svůj hlas některé z uvedených her! A pokud budete mít více času, napište komentář o vaší oblíbené hře, tím spíše, pokud ji zde nenajdete. 

Red Dead Redemption 2 (PS4, XBOX ONE) – Zatím výhradně konzolová hra, která vyšla 26. října 2018. Naši recenzi si můžeš přečíst zde. “Příroda zde žije vlastním životem a jednotlivé ekosystémy mají své specifické obyvatele a projevy. Zvířata se tu, podobně jako ve skutečném světě, chovají dle svých instinktů a pudů. Predátoři neohroženě loví tam, kde větří kořist a nebojí se zaútočit i na vás, pokud se objevíte v jejich blízkosti. Herní průvodce dokonce uvádí, že je v Red Dead Redemption 2 přes 200 druhů zvířat. A jak už možná víte, každé je možno ulovit a nějakým způsobem zpracovat.(náš článek)


God OF War (PS4) – Sice jsme neměli příležitost tuhle hru v redakci vyzkoušet, ale přesto ji skrze videa a podrobné recenze vnímáme jako celosvětově mimořádně úspěšný titul, který vyšel 20. dubna 2018. “Ve velkolepém převyprávění klasického příběhu na vás čeká obtížná a nezvyklá cesta. Vydáte se s Kratem na cestu osobního růstu plnou násilí a touhy stát se lepším člověkem kvůli svému synovi. Ve světě plném příšer, draků a bohů leží všechna odpovědnost na vás – a když je váš život plný krve a chaosu, jak můžete napravit chyby minulosti a ochránit tak svou budoucnost?(oficiální text distributora)

Assassin’s Creed Odyssey (PS4, XBOX ONE, PC) – Toto pokračování známé série Assassins Creed vyšlo 5. října 2018 a v redakci jsme jej sice vyzkoušeli, ale zatím nemáme dohráno. “Antické Řecko vás v letošním dílu série pohltí stejně jako loňský Egypt. Hlavní roli ovšem tentokrát hrají vaše rozhodnutí a volby. Assassin´s Creed Odyssey je zároveň obrovská hra, v níž můžete strávit desítky hodin a nenudit se.(Bonusweb.cz)

Far Cry 5 (PS4, XBOX ONE, PC) – K vydání této hry došlo 27. března 2018. Teprve letos v září jsem se dostal k vlastní zkušenosti s tímto nádherným otevřeným světem pátého dílu Far Cry. Recenzi našeho časopisu najdeš tady. “Důležitější než samotný příběh je zde jeho provedení, které má výbornou atmosféru a myslím, že se způsob jeho vyprávění více než povedl! A jestli jsem někdy zuřil, že mě hra násilně vtáhla do příběhové aktivity, navzdory tomu, že jsem si po náročné misi chtěl jít trochu zarybařit, budiž jí to odpuštěno, protože to nakonec byla celkem adrenalinová jízda!(náš článek)

Marvel’s Spider-Man (PS4) – Škoda, že v redakci nemáme Playstation, protože bychom určitě vyzkoušeli také tuto hru, která zaznamenala obrovský úspěch jako exkluzivita pro tuto platformu. Videa a články nás přesvědčily, že páté místo si Spider-man v našem žebříčku rozhodně zaslouží! Hra vyšla 7. září 2018. “A co všechno tedy ve městě budete dělat? Inu, není toho málo, od ladění vysílačů zpřístupňujících detailní mapu, přes hledání poschovávaných Peterových batohů, které vždy obsahují nějakou tu vzpomínku, čištění Fiskových stavenišť od zbylých členů gangu, focení památek, řešení logických rébusů v laboratoři, chytání pouličních pobudů, členů gangu Démonů a dalších kriminálníků, plnění časových výzev pro Taskmastera, pátrání po Black Cat, chytání holubů, až třeba k vypomáhání ve vědeckých stanicích, které po městě rozmístila matka Harryho Osborna.(Hrej.cz)

Jak se Ti líbil článek?
[Celkem: 0 Průměr: 0]
The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Pages: 1 2

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na