10 let herní série Zaklínač

Čas letí tempem neúprosným a od chvíle, kdy světlo herního světa spatřil první Zaklínač uplynulo neuvěřitelných 10 let! Protože také já patřím mezi velké obdivovatele světa Andrzeje Sapkowskeho a to nejen v literární, ale rovněž té virtuální podobě, musím také na naše stránky přinést alespoň zmínku o tomto krásném výročí! 

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Jak se v následujícím skvělém videu uvádí: “Čas běží, ale vzpomínky zůstávají navždy!” Myslím, že každého, kdo si užil, především poslední díl Zaklínače – Divoký hon, musí tento “celebrating trailer” alespoň trochu dojmout. A právě tyto dojmy jsou důkazem toho, jak silně se může video hra a její hlavní hrdinové zapsat do našich srdcí. 

Jo Cirilla, to je vskutku nádherný exemplář a dlouho se mi po ní stýskalo, když jsem dohrál samotnou hru. Herní sérii Zaklínač má na svědomí polské studio CD Projekt Red a první díl tohoto mimořádného RPG vyšel v říjnu 2007. Kritika ocenila hru pozitivně a ještě vyššího hodnocení se Zaklínač dočkal v uživatelských recenzích! Vzpomínám si, že mi prvního Zaklínače tehdy doporučil můj redakční kolega Vladiímr Vlají. Oba jsme to nadšeně hltali! 

Druhý Zaklínač se objevil v roce 2011 a nesl název: Vrahové králů. Přestože oba tyto díly nenabízely volnost otevřeného světa, díky skvělému zpracování a úžasné atmosféře, se tento prvek dal velmi snadno oželet. 19. května 2015 pak vychází zatím poslední díl s názvem Divoký hon, kde už jsme se volného prostoru a určité svobody pohybu nakonec dočkali. Třetí Zaklínač získal přes 800 herních ocenění a řada herních časopisů dokonce udělila skóre 10/10! Není se však čemu divit, kvality této hry jsou zkrátka nesporné! 

Herní vývojářské studio CD Projekt Red bylo založeno v roce 2002 a sídlí ve Varšavě. Jeho zakladateli jsou Marcin Iwiński a Michał Kiciński a popularita studia se velmi rychle rozšířila po celém světě. Kromě série Zaklínač jsme se zatím jiného projektu sice nedočkali, ale ve vývoji mají další RPG titul Cyberpunk 2077 a dostupné obrázky nevypadají vůbec špatně! Uvidíme, čím nás tihle šikovní Poláci ještě překvapí. 

O tom, že připravit takto rozsáhlou hru není nic jednoduchého, vás může přesvědčit následující video, které ukazuje, jak pečlivá byla např. příprava hudby:

Výsledkem této práce je působivá a především nezapomenutelná atmosféra, která je pro kvalitní herní zážitek klíčová. Stejně kvalitní hudební doprovod je součástí také dvou rozšíření Divokého honu: Srdce z kamene a O víně a krvi. Závěrem tohoto příspěvku ještě nabídnu “behind the scenes” video z vývoje hry. Takže Geralte, všechno nejlepší!

Zdroj: vlastní Foto: CD Projekt Red, YouTube

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Nejsi přihlášen/a pro vložení komentáře!
  Sledovat diskuzi  
Upozornit na