Red Dead Online

Red Dead Online v těchto dnech opustilo BETU! Je to vůbec dobrá zpráva a můžeme se konečně těšit na plnohodnotný online zážitek, opravené chyby a nový obsah? Poslední dva dny jsem na svém Xboxu hledal odpověď, ale varuji vás předem, nečekejte nic příjemného!

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Přestože oficiální informace k poslednímu updatu uvádějí, že bylo opraveno velké množství chyb, nedostatky a chyby, které jsem popisoval v tomto článku bohužel zůstávají. A rozhodně se mi nelíbí, že jde o celkem zásadní bugy – zejména pravidelné padání hry při prvním přihlašování, ale také stále nenositelný Blackrose Hunter Outfit, který získali majitelé ne zrovna nejlevnější ultimátní edice hry. 

Nejnovější aktualizace přináší také poker! Není to sice aktivita, se kterou byste trávili celé dny, ale pro každého správného RP nadšence jde o nepostradatelnou možnost, jak si s ostatními hráči odpočinout od přestřelek a zažít trochu jiný druh napětí! A právě proto jsem se na tuhle možnost online pokeru v Red Dead Online opravdu těšil! Velké však bylo mé zklamání, když jsem zjistil, že si o něčem takovém mohu jen nechat zdát! 

Začalo to tím, že jsem na mapě v místech, kde se poker dá hrát (Blackwater, Saint Denis, Tumbleweed, Valentine a Flatneck Station) nenašel příslušnou ikonku (pokerový žeton). Nejprve jsem si myslel, že jde o chybu a nový update neproběhl úspěšně. Nepomohl restart hry, ani konzole a to včetně vyčištění cache, což byla první rada od podpory Rockstar, když jsem problém začal řešit. Dokonce jsem z vlastní iniciativy odinstaloval celou hru a přes 112 GB stahoval znovu. Poker ikona stále nikde. 

Tento neúspěch a stále trvající problém s nedostupností pokeru v online hře jsem opět nahlásil podpoře vývojářů. Následně se mi dostalo velmi překvapivé a neuspokojivé odpovědi, cituji:

„We are sorry to let you know that the availability of Poker in Red Dead Online is dependent on regional laws and regulations and may not be available to all players. In short, poker won’t be available in countries where online gambling is restricted or illegal. We apologize if this had caused any inconvenience.“ 

Volně přeloženo – v Čechách není podporován online hazard a proto mám, stejně jako hráči v jiných zemích s podobnou legislativou, zkrátka smůlu! Podotýkám, že poker v Red Dead Online není vázán na reálné peníze a nejde tedy o hazardní online hru v pravém slova smyslu! Na Xboxu mám např. Prominence poker, který také nabízí online poker bez reálných peněz a hraní omezeno není. Ostatně také Pure Hold’em Poker lze nainstalovat a hrát. Co má tedy znamenat tenhle zvláštní způsob chápání práva? Tohle už zavání dvojí kvalitou her! 

Samozřejmě jsem zkoušel změnit veškeré systémové nastavení konzole na US, abych zjistil, jestli to třeba nepomůže. Budete-li se pokoušet o něco podobného, vězte, že je to bohužel na nic. Nevadí, třeba jsem právě teď někomu ušetřil spoustu času při hledání na diskuzních fórech a zbytečnou komunikaci s Rockstar podporou. Já se sice bez online pokeru v Red Dead Online už nějak obejdu, ale nemůžu se zbavit dojmu, že nabízený obsah už tím pádem nemám kompletní. A to není příjemný pocit! Celá diskuze na toto téma.

Nová aktualizace přinesla také příběhovou misi s Jessicou LeClerk, jejíž pomsta pokračuje, aby zjistila pravdu o vraždě svého manžela. Tohle Rockstar bezesporu umí – mise, které mají spád, nabízejí vynikající kooperaci celé skupiny hráčů a občas vtipné dialogy. Pro čestné ochránce práva a zákonů je tu Marshall Tom Davies a problém s gangem ve Valentine, pro bandity a desperáty zase Samson Finch a jeho loupežnické mise. 

Také jsem vyzkoušel nový herní režim Overrun Showdown Mode, ve kterém musíte obsadit na malém úseku co nejvíce bodů označených vlajkou a ty udržet do vypršení časového limitu. Je potřeba říci, že tyto body se nacházejí v jedné souvislé řadě, takže se svým týmem buď postupujete dopředu, nebo jste zahnáni zpátky! Přestože se tento mód podobá udržování pozic A, B, C, D např. ve hře Battlefield, díky způsobu rozmístění bodů a velikosti bojové lokace, je zážitek podstatně dramatičtější! Ano, tak tohle si nechám líbit! 

Hodně jsem ve svém minulém příspěvku kritizoval nepřítomnost něčeho takového, jako je „Invite Session Only“ z GTA, aby hráč nebyl frustrován hovádky, které vás nenechají ani nahlédnout do mapy bez výstřelu do hlavy. Už toho bylo moc, nejen ve městech a okolí, takže bylo potřeba najít optimální řešení, které by nenarušilo charakter světa a koncept Divokého západu. Hrát online bez dalších hráčů by patrně pokazilo zážitek z živého dění ve hře a proto chápu, že vývojáři zvolili jinou cestu – aktivaci ofenzivního nebo defenzivního stylu

Tento kompromis mě osobně zatím vyhovuje a myslím, že se velmi rychle osvědčí. Jde totiž o to, že pokud nechcete být neustále konfrontováni s agresivitou ostatních hráčů, kteří neustále musí po někom střílet a dokazovat si tak své neuvěřitelné pistolnictví, můžete si zapnout tzv. defenzivní styl/režim. Ten se aktivuje během 30 vteřin a kromě toho, že je takový hráč označen ikonou štítu, aby ostatní věděli, že se nechce zapojovat do PvP šarvátek, zabraňuje také chycení do lasa, fyzickým (melee) útokům a nelze na vás použít automatické zaměřování. 

Hráč v defenzivním režimu má také snížené poškození od ostatních a ti, kteří na defenzivního hráče útočí, musí počítat s odpovídajícím trestem v tzv. Hostility systému. Pokud však defenzivní hráč zahájí konflikt sám, okamžitě se přepne do ofenzivního (běžného PvP) režimu a dostává stejné tresty. Defenzivní hráč také nebude upozorňován ani vtažen do PvP Free Roam misí a může tak v klidu a svobodně prozkoumávat nádherný svět Red Dead Online! 

Velká změna se objevuje také v systému zaměřování nepřátel. Odstraněn byl Auto-Aim Headshot Tracking, díky kterému jste mohli velmi snadno zvládnout „headshot“ protivníka. Stačilo jen sledovat oběť pomocí automatického míření a pak rychlejším pohybem v daném směru vystřelit. Tento způsob headshotu zdál se poněkud nešťastným a proto již podobné kousky nepůjdou nacvičit. Hra se tak snaží o vyladění náročnosti soubojů a zlepšení samotného herního zážitku. 

Vylepšena byla také ekonomika (zvýšily se odměny zlata až o dvojnásobek) a upraveny byly také denní výzvy, ze kterých se odstranily všechny úkoly související s PVP a zabíjením ostatních ve Free Roam módu, což byla častá kritika většiny hráčů napříč diskuzními fóry. Denní výzvy se navíc rozšířily o nové úkoly a nabízejí rovněž lepší odměny. 

Popsané změny považuji za nejdůležitější posun od BETA verze a není nutné tu podrobně rozepisovat spoustu drobností, které někomu přijdou užitečné a jiný je ani nemusí zaznamenat. Jedná se např. o možnost nastavení příslušného koně pro danou aktivitu (jiného v režimu Roam, závodech, Showdown a misích) nebo kosmetické úpravy. 

Red Dead Online je velmi rozsáhlá hra a přestože bublám nad jejími nedostatky a ten poker mě vážně mrzí, musím uznat, že s ohledem na náročnost online světa se Rockstar snaží neustále pracovat na její lepší hratelnosti a zábavnosti. Do budoucna slibují další obsah a nové prvky, což by za pár měsíců (doufám, že nikoliv roků), mohlo z této hry udělat kvalitativně stejný hit jako je GTA Online! 

Tento článek najdete také v našem deníku Elisty.cz!

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Napsat komentář