Paladins – první pohled

Hra Paladins se momentálně nachází ve fázi otevřené beta verze, ale přesto bych na ni rád upozornil už nyní. Nejen proto, že jsem v ní odehrál desítky hodin zábavných utkání, ale také proto, že se aktuálně jedná o jednoho z nejambicioznější konkurentů značky Overwatch. Navzdory kritice, že Paladins jenom kopírují Blizzard a jejich titul Overwatch, musím konstatovat, že herní žánr je sice stejný, ale samotná hratelnost a herní mechanismy se naštěstí trochu liší. 

Pro stažení MP3 se nejprve přihlaš.

Ale než se budu věnovat těmto rozdílům, musím přiznat, že výtvarné pojetí některých postav je až nápadně podobné nabídce hrdinů, kterou můžete znát z Overwatch. Na druhou stranu je tento herní styl spojen s určitým stylem výtvarným a tak se jisté podobnosti v grafickém pojetí prostředí i postav není jednoduché vyhnout. Umlčet všechny kritické výkřiky rozhodně tímto argumentem nelze a pravda je, že když se chce, odlišností i ve stejném stylu je možné dosáhnout. 

Nevím, jak Paladins vizuálně vypadají na PC, ale na mé konzoli to není, zejména v porovnání s Overwatch, žádná sláva. Ale také to není špatné natolik, že by vás vyloženě nebavilo se na to dívat. Jen je to graficky na úrovni Xboxu 360 a to je, v případě vydání hry pro novější konzole, celkem ostuda. Když si ale uvědomím, že jde o free-to-play hru, tak bych asi nemusel být v tomto ohledu až tolik přísný. Věřím, že Hi-Rez studio, které za Paladins stojí, dělá co může. Jen tomu Blizzardu zatím ani na paty šlapat nemůže. 


Přesto mu, zejména díky hratelnosti a herním mechanismům, šlape až na kotníky! To, co je v Paladins opravdu jiné, než v případě Overwatch, je systém uspořádání podpůrných schopností prostřednictvím herních karet a také možnost zaměřit se v průběhu boje na zlepšování určitých vlastností postavy. V Paladins sice nemůžete měnit hrdinu během utkání tak, jak vám to nabízí Overwatch, ale zato si můžete během boje zvyšovat některé z nabízených vylepšení: lepší obrana, útok, rychlejší běh apod. Taková vylepšení však můžete uskutečnit pouze tehdy, pokud za své aktivity v utkání získáte dostatečný počet kreditů. Tyto kredity se připisují nejen za zabité nepřátele, ale za celkový progres v aktuálním zápase (např. jak dlouho udržíte obranu místa či payloadu).

Herní karty schopností jsou, oproti kreditům získaných a utracených v boji, něčím, co vám zůstává u každého charakteru a co si můžete uspořádat do vlastního „buildu“ podle svého uvážení a stylu hraní. Tyto karty získáváte z odměn, které padají za vyhrané zápasy. Před každým zápasem si pak můžete aktivovat příslušný build, se kterým půjdete do akce. Jak přesně si karty poskládáte záleží jen na vás. Hra vám žádnou kombinaci nenutí a možná je to i tím, že nejdůležitější je přeci jenom vaše obratnost v krytí a útoku. Přesto je pocit, že jste si napsali svůj „lepší osud“ v podobě herních karet k nezaplacení a v tomto směru by hra Overwatch mohla závidět! 


To, co naopak v Paladins nenajdete a v Overwatch si užít můžete plnými doušky, jsou příběhy jednotlivých postav. Hrdinové ve hře Paladins jsou anonymní, neosobní a někdy mohou působit nevýrazně. Oproti tomu se Overwatch snaží své postavy přiblížit hráčům prostřednictvím jejich příběhové legendy a jistě vám neunikla ani informace ohledně Overwatch komiksů. Ale tohle je jen nepatrný detail, který není fér vzhledem k tomu, že se Paladins nacházejí stále v beta verzi. 

Je tedy otázka, jak to nakonec celé bude vypadat, až se Paladins dostanou do ostré verze a jak se bude vyvíjet jejich další směr. Už teď mám ale jistotu v tom, že na poli free-to-play stříleček, ve stylu Overwatch, budou hrát první ligu! Na to vsadím své obnošené slipy ze druhé třídy! Tečka.

Zdroj: vlastní Foto: Hi-Rez

The following two tabs change content below.
Michal cOsmOs

Michal cOsmOs

Narodil se v červnu 1980 ve Středních Čechách. V dubnu léta páně 1999 napraskl mouchu novinami o monitor a díky tomu se rozhodl pojmenovat vznikající internetový projekt tímto zvláštním slovním spojením. Má rád především hudbu (provozuje hru na klavír), film a je také vášnivým "hobby střelcem".
Michal cOsmOs

Poslední od: Michal cOsmOs (všechny)

Napsat komentář