NOVINKY A INFORMACE

03. 02. 2019 Pravidelný pořad Půlnoční povídání na rádiu Moucha FM končí. Nahrazuje ho však nová relace s názvem: Noční rozjímání, které můžete slyšet ve stejném čase – tedy každý týden od půlnoci do pěti. Od soboty 9. února startuje nový pořad Sobotní téma. Rozhlasové dramatizace a hry již o víkendech nebudou, z důvodu autorského zákona, k dispozici.  


23. 01. 2019 Dokončili jsme úpravu stránky Moucha TV! Najdete zde přehledně seřazeny všechny pořady, které jsme připravili a také záznamy živých vysílání. Některá videa, zejména v Deníku redaktora, budou již dostupná pouze z našeho webu. Ostatní můžete sledovat také na našem YouTube kanálu. 

09. 12. 2018 Přidali jsme novou rubriku: Ankety a průzkum, ve které naleznete archiv všech dotazů, které jsme vám na našich stránkách položili. Aktuální anketa je vždy v levém dolním rohu Prasklé mouchy. Tentokrát můžete na samostatné stránce každé ankety přidat také komentář a podělit se s ostatními nejen o váš hlas, ale také názor!

21. 08. 2018 Nestihli jste naše živé vysílání? Nevadí! Máme pro vás záznam, který najdete nejen na YouTube kanálu Prasklé mouchy, ale také v archivu na našich stránkách. Čtyři nejnovější záznamy potom můžete spustit přímo ze stránky živého vysílání!

15. 08. 2018 Změnili jsme „vyskakovací“ uvítací okno, které se již nezobrazuje uprostřed webu. Důležité informace bude nyní přinášet administrátor nebo některý z redaktorů formou chatovací bubliny, která se objeví v pravém dolním rohu časopisu, aniž by se omezilo procházení či scrollování stránek. Věříme, že tento způsob sdělení pro vás bude přijatelnější.

13. 06. 2018 Máme pro Tebe další vychytávku! Pokud používáš Google kalendář, můžeš si nyní přidat události z našeho časopisu do svého seznamu zobrazovaných kalendářů. Celkem nabízíme 2 kategorie v této službě – články a živá vysílání. Pokud Tě zajímají pouze nové příspěvky, ale živá vysílání nesleduješ, můžeš si přidat jen první z nich. A stejně tak i v případě druhé kategorie. Jestliže však chceš, aby Ti neuniklo nic, sledovat můžeš obě dvě! Kalendář najdeš na této stránce.

09. 05. 2018 V úterý se vrátil Deník redaktora, jehož původní verzi jsem přestal aktualizovat loni v červenci. Tentokrát jsem tuhle osobní šarádu označil jako „Tajný deník redaktora“ a dostupná je pouze přihlášeným čtenářům. Není potřebí, aby se v tom vrtal úplně každý. Netvrdím, že to bude navždy, ale zatím se tam snažím upřímně vykecávat o všem, co se mi montuje do života. Hudební tvorbou počínaje a hledáním konečné Pravdy konče. Tak. Konečně to víš i Ty! Více najdeš zde.

17. 04. 2018 Upravili jsme stránku, kde najdeš nejen živá vysílání našeho časopisu, ale také ty nejzajímavější živé přenosy z celého světa, které zde sdílíme. Jsou rozděleny do přehledných kategorií: Příroda, ZOO a zvířata * Hospody a restaurace * Česká města * Evropská města * Americká města. Nechybí ani nový program redakčního vysílání! Více najdeš zde

23. 03. 2018 Od 16. března byla Moucha z technických důvodů neaktualizována. V pondělí 26.3. jsem zpět! Obnovili jsme Knihu keců a živá vysílání herních streamů! Stránka s vysíláním nyní obsahuje chat a také aktuální program připravovaných pořadů. Více najdeš zde.

04. 02. 2018 Přidali jsme novou možnost, jak si články z našeho časopisu můžete užít např. offline na svém mobilu či tabletu coby čtení souboru PDF. Tato příloha, kterou je právě PDF magazín, je ode dneška k dispozici ke stažení v příslušné rubrice

12. 01. 2018 Náš časopis má nový Skype. Starý účet, který byl založen před mnoha lety již není funkční a také jsme se nechtěli zdržovat jeho obnovováním. Kromě hlasového záznamníku v rámci čtenářské linky, tak můžeš zanechat svůj vzkaz také zde. Textové zprávy v chatu rovněž monitorujeme. Prasklou mouchu si můžeš přidat pomocí tohoto odkazu

26. 12. 2017 Máme nové komentáře! Vylepšili jsme způsob zadávání komentářů k jednotlivým článkům. Nyní jsou přehlednější a návštěvníci mohou využít hlasování u jednotlivého komentáře nebo si nastavit upozornění na novou odpověď prostřednictvím e-mailu.

7. 12. 2017 Tak jsme zase po nějakém čase investovali do redakčního vybavení! Tentokrát se jedná o kompaktní záznamník Olympus LS-12 pro rádio Moucha FM. Reportáže a rozhovory v terénu tak dostanou o něco kvalitnější kabát!

21. 10. 2017 Omlouváme se, ale z časových důvodů budou všechny naplánované články ze 42. týdne 2017 doplňovány postupně… Redakce časopisu se bude snažit obnovit přidávání nových příspěvků a rádia MouchaFM co nejdříve. Děkujeme za pochopení.

3. 9. 2017 Končí rubrika Postava týdne, se kterou si již od pondělí 4. září 2017 nesetkáte. Kromě Hráče 0 ji téměř nikdo nenavštěvoval a tak se na jejím místě objeví Článek týdne. Každý týden pro vás vybereme to nejzajímavější z našeho archivu! Děkujeme za pochopení.

30. 8. 2017 V poslední době jsme zaznamenali případ, kdy se registrovaný čtenář nemohl přihlásit. Pokud by se Ti stalo, že přihlašovací formulář zamrzne v momentě, kdy jej překrývá světle šedivá barva, jedná se většinou o špatně zadané heslo. V takovém případě dej stránku obnovit a zkus se přihlásit znovu. Pokud by se tímto způsobem problém nevyřešil, můžeš změnit heslo zde nebo nás kontaktuj pomocí tohoto formuláře a my zjednáme nápravu!

14. 8. 2017 Hledá se František! V sobotu 12. srpna se měl, přesně ve 14 hodin, dostavit k nahrávání svého autorského čtení, ale dosud o sobě nepodal zprávu! Co když ho sežrala tma? Nebo ještě hůř – světlo?! Co když se zacyklil v alkoholu? Co když na všechno prasklé zapomněl?! Kdybyste ho náhodou zahlédli, jak nesmyslně naráží do zdi, pošlete ho sem! Tady je po něm sháňka! 

10. 8. 2017 Začátkem týdne byla provedena další důležitá změna na našich stránkách – pořídili jsme SSL certifikát a nastavili zabezpečení webu. Nyní se v adresním řádku před názvem domény zobrazuje protokol „https“ a internetové prohlížeče již nevarují během přihlašování do časopisu, že připojení není zabezpečeno. Ačkoliv měla být tato funkce aktivní dávno, je lepší později než vůbec! Teď už se registrace a přihlašování nemusí bát nikdo.  

30. 7. 2017 Sice nám ještě některé drobnosti trochu falírují v celkovém designu webu, ale z větší části již máme hotovo a vy se díváte na novou podobu Prasklé mouchy. Ta s sebou přináší několik důležitých změn. Nejen, že náš audio přehrávač prošel vizuální změnou, aby zapadl do fialového tónování, ale také má novou funkci, díky které si pamatuje místo, kde přerušíte poslech. Teď by se vám tedy nemělo stávat, že při změně stránky se přeruší také přehrávání. U přihlášených čtenářů vše funguje na 100 procent a v případě nepřihlášených hostů je tato funkce závislá na cache paměti prohlížeče a redakčního systému. Nově je možné také procházet jednotlivé skladby v konkrétním playlistu a tak můžete např. v rádiu MouchaFM přeskočit příspěvek, který vás zrovna nezajímá na některý další. 

Další změnou je zcela nový systém hodnocení článků. Mouchy vystřídaly hvězdičky a v pravém sloupci našich stránek můžete sledovat naposledy hodnocené příspěvky. Přehled zobrazuje nejen počet udělených hvězdiček, ale také hodnotitele a název článku. Postupně doplníme časopis o další interaktivní prvky, takže se jistě máte na co těšit! 

29. 7. 2017 Po dlouhé době jsme se dostali ke změně vzhledu časopisu. Zatím ještě není vše tak, jak by mělo být,  proto omluvte drobné nedostatky. V následujících dnech bude docházet k dalším úpravám. 

8. 7. 2017 Od 1. července jsme Prasklé rádio přejmenovali na MouchaFM a obnovili každodenní pořady. Od pondělí do neděle pro vás budeme mít pestrou programovou nabídku. V pondělí vybíráme z archivu, v úterý vyřizujeme vaše vzkazy a pozdravy, ve středu se pokoušíme o duchovní inspiraci, ve čtvrtek letíme s Červeným trpaslíkem, v pátek řešíme kulturu, v sobotu si představujeme 3 české kapely a v neděli kontrolujeme události uplynulého týdne ve světě informačních technologií a počítačových her! 

31. 5. 2017 Měsíc květen roku 2017 uzavřeme v našem časopisu novinkou, která by měla výrazným způsobem usnadnit orientaci ve všech audio přílohách, které na stránkách Prasklé mouchy najdete! Tvorba miniaplikace zabrala přesně tři dny a výsledná podoba ještě není u konce. Postupně bude docházet ke drobným úpravám.

25. 5. 2017 Další výhodou pro registrované čtenáře je možnost stažení MP3 přílohy každého článku.

13. 5. 2017 Včera se fotil druhý díl Husákových krámů! Fanda Asser zase trochu kramařil na své tajuplné půdičce a dnes pokračoval. Nalezen byl další budíček. Pokud jste ještě neměli tu čest, seznámit se s prvním dílem našeho foto seriálu, klikněte právě sem.

10. 5. 2017 Dnes jsme ozvučili všechny články od ledna 2017 (chybí jen některé Fandovy povídky)! V procesu přidávání audio částí budeme i nadále pokračovat, dokud časopis nebude kompletně doplněný o autorská čtení a jiné mluvené přílohy. Držte nám palce, neboť je to běh na delší trať. 

9. 5. 2017 POZOR, POZOR! Na vědomost se dává, že články za duben a květen 2017 je možné si také poslechnout! Všechny nové příspěvky budou rovněž namluveny. Archiv Prasklé mouchy postupně také doplníme o zvukovou část! Není čas na čtení? Poslechněte si nebo stáhněte MP3!

3. 3. 2017 Startuje dotazník našeho časopisu! Rádi bychom tento web stále zlepšovali a proto ti budeme vděčni, když si uděláš chvilku času a vyplníš následující dotazník. Pomocí tvé zpětné vazby se budeme snažit Prasklou mouchu ještě více vypráskat. Pokud se zapojíte do dotazníku a vyplníte také svoji e-mailovou adresu, zařadíme vás do losování a zajímavé ceny! Dotazník můžete vyplnit zde!